Järelkajad aprillis toimunud praktilisele stressi maandamise kehapraktikate õpitoale „VAIKUS on KULDNE“
8. aprilli õhtul toimus Viljandis hubases Bonifatiuse Gildi saalis praktiline stressi maandamise õpituba „VAIKUS on KULDNE“. Kohal oli tulnud tore armas seltskond naisi ja mehi, õpitoa läbiviijaks ja juhendajaks oli Reet Hindus Muutuste Ateljeest.
Stressijuhtimise kehapraktikate õpituba oli praktiliseks järjeks ja täienduseks 29. veebruaril toimunud stressijuhtimise veebiseminarile „Kuidas luua oma ellu rohkem KERGUST?“, mille kohta saad:
- täpsemalt lugeda kodulehelt siit: Järelkajad veebruari lõpus toimunud praktilisele stressijuhtimise veebiseminarile „Kuidas luua oma ellu rohkem KERGUST?“.
- veebiseminari salvestust vaadata siit: Muutuste Ateljee stressijuhtimise veebiseminar „Kuidas luua oma ellu rohkem KERGUST?“ (29.02.2024)
Praktilises õpitoas räägiti alguses lühidalt veelkord lahti see, mis on stress, kuidas ja miks stress tekib ning mis on stressijuhtimine. Lisaks rääkisime läbi ka selle, kuidas osalejad oma elus stressiga hakkama saavad ning mida nad teevad selleks, et stressi maandada. Reet rääkiski väga lihtsalt ja selgelt sellest, kuidas on võimalik füüsiliste kehapraktikate abil oma kehas stressi ja pinget vabastada.
Praktiline stressijuhtimise õpituba oli mõnus füüsiliste harjutuste ja praktikate koostegemine, kus lisaks üldisele teoreetilisele osale keskendutigi eelkõige just praktikate tegemisele. Praktikaid oli kokku kolm.
- Kõhuhingamise praktika – hea lühem praktika, kus sügavalt kõhu kaudu hingamise abil on võimalik oma keha pingetest vabastada. Hingamine toob meid peast kehasse ja niimoodi saame pidevast mõtlemisest puhata ja pea „puhtaks ja selgeks“ saada. Hingamine on hea lihtne meetod, mis on meile kõigile käepärast olemas, kuid selle oskuslikult kasutamise abil on võimalik ka pingeid vabastada ja stressi juhtida.
- Punkti fokusseerimise praktika – suurepärane lühike praktika, mida saab igal hetkel ja igal pool kasutada ning mis koheselt aitab oma pidevast mõtete virr-varrist välja tulla. Praktika abil saame peatada oma mõtted ja niimoodi „puhkust“ saada.
- TRE-mindfulness meditatiivne praktika – pikk praktika, kus TRE meetod oli kombineeritud erinevate mindfulness tehnikatega. Tegemist oli väga võimsa praktikaga, mis algaski keha kaasamisest ja keha poolt füüsilise poole ülevõtmisest. See praktika nagu viis minema kuskile mujale ja hiljem tõi uuesti ruumi tagasi puhanuna, selgena, värskena, rõõmsa ja tänulikuna.
Stressijuhtimise kehapraktikate õpitoas meeldisid inimestele seal kogetud harjutused ja praktikad väga. Hea oligi see, et neid lühikesi praktikaid on väga lihtne igapäevaselt oma ellu valida ja sellest kasu saada. Osalejate tagasiside ja grupi, läbiviija mõned ühised mõtted ja kommentaarid olid alljärgnevad.
- Nutma lõpupraktika ajal ei hakanud, aga naersin küll ja palju.
Reet: oli isegi kuulda see, et naersid ka 😊 - Lõpus oligi selline rahulik tunne, tunne nagu vajud maa sisse – kõik kontaktid maaga oli tunda.
- Lõpupraktikal ülakeha päris värisema ei hakanud, aga oli tunda seal liikumist.
- Kõik oli mul hästi ja korras, käisingi kuskil natukene ära.
- Sel korral ma ei nutnud, et järelikult minu nutud on vist nutetud siin 🙂 Jäin ka magama ja käisin ka ära.
- See lõpulõõgastus on ikka väga võimas, et haigutused ja vabastused olid nii võimsad, et lõõgastusest isegi pisar hakkas voolama. Iga korraga tuleb see keha ülevõtmine ja vabastus kergemalt.
- Kohati oli TRE-mindfulness praktika raske, et nagu trenni teeks, kus oligi vaja pingutada, aga mingi hetk keha võttis ise üle. Vappumine oli küll jalgades, kuid üles õlgadesse ei jõudnud.
- TRE-mindfulness praktika lõpus jalad vappusid ja kõhu peal tundsin ka seda, aga koguaeg mingi asi ajas naerma. Hoidsingi suud pingul, et mitte valjult naerma hakata – kuidagi nii väga lõbus oli.
Reet: seda vahel võrreldaksegi sellise väikse „tripiga“. - Lõpulõõgastus oli rahulik, kuulasin muusikat ja jäin ka magama.
Reet: see ongi selline, et kõigud seal une ja ärkveloleku vahel. - Jalad ei vappunud, kuid kuna mul oli väike köha enne, siis köhatamine ja kurgus kraapimine häirisid mind ennast veidi ja seetõttu võib-olla ei saanud kõike päris kogeda.
- Praktika lõpuks oligi selline hästi stabiilne kesktelje ümber keha võbelemine. huvitav, et vasak pool vibreeris nagu rohkem kui parem.
- Selline väga huvitav tunne oli.
- Peale TRE-mindfulness praktikat oli selline hea tunne. Ja kui keha tunnetada, siis on selline hästi kerge tunne – nüüd tunnedki oma keha nagu hoopis teistmoodi.
Reet: võibki veel õhtul kogeda väikest võbelemist enda sees, võibki seda märgata. Lisaks võivad tulla mingid köhatused, ka kiirem ainevahetus. Ja kui isegi on veidi süda paha, siis pole sellest midagi imelikku, et ei ole vaja muretseda, need lihtsalt keha reaktsioonid energiate liikumisele. Oluline ongi see, et ollagi lihtsalt rahulikult, juua vett ja puhata.
Õpitoa lõpus toimus kõigi osalejate vahel loos, kus auhinnaks oli individuaalne tasuta EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) seanss (või muu soovitud individuaalse kohtumise) Reet Hindusega. Palju õnne võitjale🔆
Reeda individuaalsete kohtumiste võimaluste kohta võib täpsemalt lugeda siit: Individuaalsed kohtumised (kohapeal või veebis)
Kokkuvõtvalt võibki öelda, et praktiline stressijuhtimise kehapraktikate õpituba läks hästi praktiliselt ja igati edukalt. Reedal oli võimalus jagada oma teadmisi, kogetut ja praktiseeritut, mis kõik aitabki inimestel kergemalt elada. Kogu edasi antud info ja teadmised on väga olulised ja kindlasti Reet Muutuste Ateljees kavatseb teadmiste jagamisega jätkata. Hoidke Muutuste Ateljee kodulehel ja Facebooki lehel silm peal järgmiste ürituste osas.
Tutvustav video TRE meetodist
Alljärgnevalt täpsema ülevaate saamiseks üks video TRE (trauma ja pingete vabastamise harjutused) meetodist.
Video: „TRE® Tension, Stress, Trauma Release A Revolutionary Way To Feel Better“ (Frank Griffitts)